TYPY
 KONTAKT

Lenka Vohanková
Obchod, nabídky, zakázky

stabilus@betz.cz
+420 354 627 305
+420 603 862 614
+420 354 627 307

Tomáš Gersdorf
Technik

tomas.gersdorf@betz.cz
+420 354 603 409
+420 739 633 016

Plynové pružiny blokovatelné BLOCK-O-LIFT

BLOCK-O-LIFT je blokovatelná plynová pružina. Umožňuje nám přesouvat břemeno s podporou síly pružiny a zastavit jej v libovolné poloze. Tento pohyb může být navíc i tlumený. Tohoto je dosaženo pomocí z vnějšku ovládaného ventilu v pístu, který u této pružiny nahrazuje labyrint známý z neblokovatelných pružin LIFT-O-MAT.

BLOCK-O-LIFT blokování s pružením

K zablokování u tohoto typu pružiny dochází v plynu (stlačeném dusíku), tím je dáno určité "pružení" okolo zafixované polohy.

Stabilus
Stabilus Ovladaní ventilu
Stabilus Ventil v pístu

BLOCK-O-LIFT blokování bez pružení - montáž v libovolné poloze

K zablokování u tohoto typu pružiny dochází v oleji, tím je dáno blokování bez pružení. Celý pracovní zdvih pružiny probíhá v olejové náplni. Tento typ blokování lze realizovat vždy jen v jednom směru - tlaku nebo tahu. Vyobrazené pružiny jsou vybaveny dalšími oddělovacími písty. Ty oddělují olejevou náplň od stlačeného dusíku a umožňují montáž pružin v libovolné pozici.

Stabilus Bez pružení v tahu
Stabilus Bez pružení v tlaku
Stabilus Oddělovací píst (tah)
Stabilus Oddělovací píst (tlak)

BLOCK-O-LIFT blokování bez pružení - montáž jen ve svislé poloze

K zablokování u tohoto typu pružiny dochází v oleji, tím je dáno blokování bez pružení. Celý pracovní zdvih pružiny probíhá v olejové náplni. Tento typ blokování lze realizovat vždy jen v jednom směru - tlaku nebo tahu. Zde oproti předchozímu typu nejsou oddělovací písty - ekonomická varianta. Funkce těchto pružin je zajištěna jen při svislé montáži.

Stabilus
Stabilus

BLOCK-O-LIFT s pojistkou při přetížení

Tyto pružiny jsou vybaveny přetlakovým ventilem, který zabraňuje poškození pružiny, resp. mechanismu při přetížení. Hodnotu mezní síly lze definovat.

Stabilus
Stabilus

BLOCK-O-LIFT OBT bez blokování při výsuvu

Pružina umožňuje komfortní zvedání bez nutnosti ovládání vybavovacího mechanismu. Ke zpětnému pohybu je nutno použít ovládání. Hlavní oblastí využití jsou výškově stavitelné stolky u lůžek pacientů.

Stabilus
Stabilus

BLOCK-O-LIFT T s minimální změnou síly v průběhu zdvihu

Síla plynových pružin se mění v průběhu zdvihu. S jejím stlačením roste o cca 30%. K omezení tohoto efektu má pružina zvýšený objem pro stlačený plyn.

Stabilus
Stabilus Ovládání ventilu
Stabilus Ventil v pístu

BLOCK-O-LIFT ukázka vybavovacích mechanismů

Stabilus
Stabilus