KONTAKT

Ivona Hájková
Obchod, nabídky, zakázky

orgatex@betz.cz
+420 354 625 559
+420 605 119 485
+420 354 627 307

Materiálové toky

S množstvím standardních produktů nabízí Orgatex bezproblémovou souhru mezi produkcí, montáží a skladem.

Systém FiFo

Pro realizaci ,,supermarketů“ pro zásobování materiálem. K dispozici je aluminiové provedení pro dvě šíře koleček a plastové provedení, které se k podlaze připevňuje lepením. Aluminiové provedení tvoří rošt, který lze na podlahu volně položit. Standardní T drážka na boku parkovacích lišt umožňuje připevnit nástavby, rámy s popisy nebo brzdící kartáče.

Nádražní systémy – nazýváme také supermarkety – umožňují tok materiálu dle principů First In – First Out. Funkce nádražního systému (supermarketu) je srovnatelná s průchozím regálem. Systémy jsou připraveny pro instalaci rámů k jednoznačnému označení výrobků.

FiFo nádražní systém – má profil i koncovky přilepené k podlaze, kolečka vozíků jezdí po zemi. Zkosené hrany i signální barva zvyšují bezpečnost práce. Systém se hodí pro jakýkoliv typ vozíků (velikost, typ kol).

FiFo jednokolejný systém – výhodou oproti konvenčnímu systému je to, že vozíky jsou vedeny pouze na jedné straně a vzdálenost mezi kolejnicemi je dána propojovacími plechy. Tím vznikne stabilní parkovací rošt, který není nutno připevnit k podlaze. Systém je možné snadno přemisťovat.

Orgatex

Materiálové toky

FiFo jednokolejný systém

Parkovací bloky

Aby se zabránilo zaparkování vozíků na nesprávném místě, použijí se na určených plochách parkovací bloky. Tyto bloky také brání samovolnému pohybu vozíků. Aretace koleček v blocích zabraňuje volnému pohybu.

Parkovací bloky jsou k dostání ve dvou variantách – Aluminiové a plastové. Mezi aluminiovými parkovacími bloky si lze zvolit provedení – nízké-nízké, vysoké-vysoké nebo jejich kombinaci – vysoké-nízké. Jsou samolepící. K dispozici je redukce pro různý průměr koleček (do 150, 180 a 200 mm). Tyto parkovací bloky lze barevně označit podlahovými páskami ORGATEX®. Parkovací bloky plastové jsou vhodné pro různé průměry kol, kontaktní plocha se přizpůsobí průměru kola. Jsou jednoduše zkrátitelné a okamžitě použitelné díky samolepící spodní straně. Mají bezpečnostní signální žlutou barvu.

Orgatex
Orgatex

Parkovací blok

Vozíky

Pro snadnou manipulaci s materiálem a výrobky lze využít vozíky s ojí nebo bez oje. K dispozici je uspořádání podvozků s kolečky 4× otočné, nebo 2× otočné a 2× pevné. Variantně je dostupné ESD provedení. Vozíky je možné rovněž zapojovat za sebe jako vláček. Jsou vyráběny v různých rozměrech (400mm×400mm, 400mm×600mm, 600mm×800mm nebo 1200mmx800mm) tak, aby co nejlépe vyhověly potřebám zákazníka.

Orgatex Rozměr 1/4 EUR palety
Orgatex Rozměr 1/2 EUR palety
Orgatex Rozměr EUR paleta
Orgatex Ukázky modifikace vozíků
Orgatex Systém s E-rámy

Adaptér paleta pro vozíky

Pro vozíky jsou speciálně navrženy i adaptér palety k usnadnění manipulace při zakládání vozíků do regálu nebo při přepravě auty.

Adaptér paleta

Orgatex
Orgatex
Orgatex