Komponenty pro automatizaci, plastové díly, hliníkové profily, lineární vedení, visual management | Betz s.r.o. 

Převodovky

 zimm logo 25

V našem sortimentu jsou převodovky pro zdvihací zařízení pro zatížení od 500N do 1000kN (100t).
Dále pak úhlové převodovky pro široký okruh aplikací.

Převodovky pro zdvihací zařízení

z-gsz 350

Jedná se o vysoce standardizovaný systém obsahující prvky pro nominální zatížení od 500N do 1000kN (100t) ve 12 velikostních stupních a dvou základních provedeních - s nerotujícím vřetenem probíhajícím tělesem převodovky a s rotujícím vřetenem, kde se přírubová matice posouvá po rotujícím závitovém vřeteni. Celkově systém obsahuje více jak 1000 standardních dílů a to umožňuje rychlé řešení prakticky všech požadavků zákazníků.

Provedení

Všechny typy převodovek vynikají robustní stavbou. Jsou vybaveny bronzovou matkou s kaleným broušeným šnekem. Lineární pohonná část je tvořena závitovým vřetenem. Zde je možné volit ze tří druhů. Standardní provedení s trapézovým závitovým vřetenem jednochodým nebo dvojchodým závitem, případně v provedení nerez s plastovou matkou, umožňující provoz bez maziva. Pro vyšší nároky jsou dodávány závitová vřetena s oběhem kuliček. Satellite Roller Screws vřetena jsou pak určena pro nejnáročnější aplikace.

z-gsz 02 350

 

Základní provedení dosahuje zdvih 0,25 mm resp. 1 mm na otáčku vstupního hřídele. Zpravidla je systém poháněn asynchronním motorem s 1400 ot/min. Tomu odpovídá rychlost pohybu 350 resp. 1400 mm/min. Pro dosažení vyšších rychlostí jsou pak nejčastěji používány vícechodá závitová vřetena. K dispozici je i provedení oko-oko, jako přímá náhrada hydraulických válců. Celý systém obsahuje i prvky k propojování převodovek do sérií pro budování synchronně pracujících zdvihacích mechanizmů. Většina komponentů je stále skladem. Zařízení se dodávají zkompletovaná dle přání zákazníků v krátkých dodacích lhůtách.

Významnou předností celého systému je přehledný konstruktérský katalog doplněný o CD-ROM obsahující potřebné informace a DXF a DWG soubory pro AutoCAD včetně integrovaných kusovníků.

Samozřejmostí je certifikace výrobce dle ISO 9001z anlage 700

Copyright © 1995-2014 BETZ s.r.o., Třída Vítězství 68/4, 353 01 Mariánské Lázně